KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14145393

nr 1414 5393

Maurice Blanchard

(1903-1969), Frankrike

Blandteknik, Signerad, daterad 1959. Bildmått: 24x33cm, yttermått inklusive ram: 34x42cm

Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 23 augusti 2021
kl 20:26:11

21/8 17:42:24 1      Vinnande bud

Maurice Blanchard

Läs mer om Maurice Blanchard